Denne siden krever javascript
Bet24|Bet365|Betfair|Betsafe|Betsson|ComeOn|NordicBet|PinnacleSports|Unibet
DISKUSJONSFORA

Øvrige » Bookmaker

Tilbake til forum
10Bet og deres bonus
heioghopp71 Postet 16.01.2012 23:27 Regnskap
Håper det er greit at jeg starter tråd. Liker ikke å ødelegge for samarbeidspartnere.

Nå har jeg blitt advart på utallige forum og jeg jobber fremdeles med bonusen deres så fullt mulig det løser seg.

Men gjør oppmerksom på at 10Bets bonus er beryktet for å være svært vanskelig å spille gjennom. Holder som sagt akkurat på nå å forsøke å oppfylle kravene og må stadig lese forum og chatte for å forstå vilkårene.

Som sagt ble jeg advart. Men jeg liker å ta en utfordring og å sjekke ut ting selv og vi får se som sagt hvordan det løser seg. Det er fullt mulig det løser seg i mitt tilfelle.
- Svar på innlegg
Re: 10Bet og deres bonus
Spiritus odds.tipp@gmail.com Postet 16.01.2012 23:43 Regnskap
Åpna konto der for en knappp måned siden og tok maximalt utbytte av bonusen med å sette inn 1800kr og få 50%, altså 900kr i bonus.
Har nå 63 kroner igjen å omsette for før den er oppfylt.
Av det jeg vet er asian handicap der spillet blir voidet, halvt vunnet eller halvt tapt ikke en del av omsetningskravene. Mulig det er flere spilltyper som ikke teller med på omsetningskravet, men hos meg har det iallefall gått knirkefritt.

Er det ikke innskudd + bonus som må rulles over 6 ganger til odds over 1,60?
- Svar på innlegg
Re: 10Bet og deres bonus
heioghopp71 Postet 17.01.2012 07:19 Regnskap
Da har du vært heldig/dyktig. Evnt. hatt annen bonuskode.

Jeg har vært borti i 50 bookmakere og aldri hatt problemer med å forstå og å oppfylle bonuskravene. Slik at dette er altså IKKE en slik vanlig bonusklage som det er på mange forum.

Problemet er at de deler inn kontoen i vanlige penger og bonuspenger og at det kun er bonuspenger som oppfyller omsetningskravene.

Det er mulig det er ett eller annet jeg ikke forstår og at det etterhvert vil fremstå klarere for meg, men foreløpig klarer ikke jeg å følge med på hva som er bonuspenger og ikke bonuspenger.

Dette er vistnok det som det blir klagt mest på rundt omkring på diverse forum.
- Svar på innlegg
Re: 10Bet og deres bonus
heioghopp71 Postet 17.01.2012 07:43 Regnskap
Håper oddsnet.com i en viss grad kan være behjelpelig her etterhvert. F.eks. å få kontakt med norsk kundestøtte slik at man kan få det forklart i detalj. Svarene jeg har fått på live-chat har foreløpig i all hovedsak vært standardsvar.

Betexpert i Danmark har vel en slik service. Dvs. de følger opp enkelte tvister med bookmakere som de har anbefalt.

I går spilte jeg kontoen ned til det som var bonusbeløpet €100. Satset så disse €100 og trudde det ville telle ifht. omsetningskravet, men har bare fått godskrevet €10.24.

Satset €270.25 totalt og altså kun €10.24 ifht. omsetingskravet.

Og igjen, kan selvsagt være ett eller annet jeg har misforstått/ikke fått med meg, men da gjelder det nok flere.
- Svar på innlegg
Re: 10Bet og deres bonus
Spiritus odds.tipp@gmail.com Postet 17.01.2012 10:03 Regnskap
Endret
17.01.2012 10:08 Spiritus
17.01.2012 10:10 Spiritus

Selv brukte jeg bonuskoden FD100 som er startbonusen.

At du kun får med drøye 10 av 100 euro satsa tellende på omsetningskravet er jo helt latterlig.
Vet at 10bet har vært involvert i saker tidligere der konsekvensen av det bl.a. har vært at de har fått vurdering 2 og en oransje hake av bookmakersreview. Den karakteren står til at selskapet har f.eks. unfair regler på bonuser.

Edit: Den negative vurderingen av bookmakeresreview er nå fjernet. Det skal 10bet ha på sitt tørre.
Men med så mange klager på omsetningskrav, samt tidligere kluss er det veldig nærliggende å tro at de ikke har helt rent mel i posen på akkurat dette området..
- Svar på innlegg
Re: 10Bet og deres bonus
heioghopp71 Postet 17.01.2012 11:47 Regnskap

Jeg har jo forøvrig satset mye mer enn disse €100. Men det var disse €100 som jeg trudde jeg fikk tellende ifht. omsetningskrav.

Nå har jeg noen pending bet så mulig det ligger inne tellende omsetning på disse og kanskje det tom. løser seg med disse pending-bet.

Jeg har ikke noe problem med omsetningskrav. Men problemet her er å vite hvilke del av innestående+bonuspengene som teller ifht. omsetningskravet.

Det er jo det også de fleste kommenterer. Dvs. at det er litt bingo hvordan dette fungerer. Dvs. reglene i seg selv er nok klare, men vanskelig/umulig for den enkelte bruker å følge med på hva som er bonuspenger og ikke bonuspenger.

Men igjen, jeg håper det ordner seg og at jeg skjønner mer etterhvert. Og jeg var jo også klar over deres meget strenge bonuskrav som de vel er alene om å ha i markedet. Det står forøvrig utallige historier rundt omkring på diverse forum at folk rett og slett har gitt opp og bare gitt faen i hele bonusen. Problemet da har vært at det også taper penger som man har vunnet med bonuspengene og ikke bare den opprinnelige bonusen.

Håper som sagt at oddsnet er klar over dette når de gir en anbefaling til ett selskap og at de evnt. kan være behjelpelig HVIS jeg får problemer og evnt. andre som har problemer ifht. å løse det.

- Svar på innlegg
Re: 10Bet og deres bonus
heioghopp71 Postet 18.01.2012 10:28 Regnskap
Nye €200 satset og ingenting har telt mot omsetnignskravet. Dvs. det beveget seg €0,01!!!!

Jeg trur jeg delvis hvet hva problemet er. Hos 10 bet for man kun godskrevet det man satser av bonuspengene + gevinst vunnet fra bonuspengene.

Dvs. at hvis man har €100 + €100 i bonus og satser det på 2 veddemål til begge i 2.00 i odds. Da vil man ikke få godskrevet de første €100, men kun de andre €100. Så må man følge disse pengene fysisk videre for å se når man satser med bonuspenger og når man ikke satser med bonuspenger. Hvis bonusveddemålet blir avgjort først så har man da €200 bonuspenger i "bunn" og så €200 i vanlige penger øverst og da må man først satse €200 som man ikke får godskrevet for å komme til bonuspengene.

Man klarer kanskje å følge disse bonuspengene i 1. og 2. ledd, men etterhvert blir det jo helt latterlig. Da kan man f.eks.ha €100 vanlige penger, så €100 bonuspenger, så €100 vanlige penger, €100 bonuspenger etc. etc.

Det som ytterligere kompliserer det, er at jeg trur ikke det er tidspunktet man satser penger som avgjør, men når veddemålet blir avgjort ifht. om det er bonuspenger eller ikke.

Igjen, mulig jeg er helt på jordet. Men jeg har ihvertfall satset flere hundre € som ikke har telt ifht. omsetningskravet.

Strategien videre er jeg usikker på. Jeg har noen veddemål som går ut til helgen. Trur jeg må vente til de er avgjort for å se hvor mye jeg får telt på bonuskravet. Problemet nå trur jeg er at bonuspengene legger på disse veddemålene jeg har til helgen og uansett hvor mye jeg satser nå så får jeg ingenting godskrevet omsetningskravet.

- Svar på innlegg
Re: 10Bet og deres bonus
heioghopp71 Postet 18.01.2012 18:27 Regnskap
Merkelig at de ikke skjønner hvor utrolig det ødelegger for dem selv.

Ellers så er jo 10Bet en god bookie. Dvs. de er nok ikke markedsledende i odds på noen måte. Men de må tydeligvis bruke ett eller annet computerprogram som gjør at man med jevne mellomrom for way-out odds. Mulig det er en liten hemmelighet som jeg ikke skulle ha avslørt!!!

Nå trur jeg de nok er relativt høyt oppe på listen og kansellere veddemål, men allikevel trur jeg de med jevne mellomrom har odds som blir stående.

I tillegg synes jeg de har fin layout og meget raske sider. Fin funksjon med maks innsats. Godt utvalg av ligaer.
- Svar på innlegg
Re: 10Bet og deres bonus
heioghopp71 Postet 24.01.2012 19:53 Regnskap
Da har vi satset €1500 og kun litt over €100 som har telt imot omsetningskravet.

Totalt svindel og jeg håper oddsnet.com gjør en vurdering om de vil ha reklame for 10Bet.

Heldigvis var det "bare" €300 jeg satt inn, slik at jeg kan leve med tapet.

Dvs. alt håp er ikke helt ute enda. Har €100 i spill og kanskje det er disse €100 som teller mot omsetningskravet. Men hvis det så skulle være må jeg kjøre kvitt og dobbelt 2-3 ganger for å få oppfylt omsetningskravet.

Og igjen.

Jeg er veldig tolmodig og nøye av meg. Har og har hatt nesten 50 bookmakere. Det har vært ett par mindre saker, men de har alltids løst seg, men her har jeg delvis gitt opp og anser pengene som tapt.

Og også igjen.
Det er utallige lignende historier rundt omkring på diverse forum.
- Svar på innlegg
Re: 10Bet og deres bonus
heioghopp71 Postet 26.01.2012 23:20 Regnskap
Endelige litt gode nyheter.

Sendte flere mail og fikk etterhvert beskjed om at nå skulle alle innsatser telle ifht. omsetningskravet. Dvs. altså at jeg nå var nullstilt og måtte spille gjennom bonusen på nytt.

Men jeg måtte imidlertid holde rede på hvor mye jeg satset selv og gi beskjed til kundestøtte, så er jo ikke sikkert at de hadde godtatt det.

Imidlertid løste det seg uansett. Nesten alle bettene jeg har hatt har vært usikret. Men på det siste bettet tenkte jeg at jeg skulle sikre med en litt tap slik og det endte med at jeg tapte alle pengene mine hos 10Bet og like greit var det.

Alt i alt så har jeg gått ca. i null uten at jeg har finregnet på det.

Men ikke kom i ettertid og si at dere ikke ble advart....
- Svar på innlegg